Şifremi Unuttum

  • Fragman

Yorum yapılmamış

Aquaman HD İzle
1080p

Aquaman Aralık’ın sonunda vizyona girecek olmasına rağmen ilk fragmanı oldukça geç çıktı. Bunun sebebi de DC’nin Justice Leauge’den sonra hiçbir şey yaşanmamış gibi davranıp, kendini unutturmaya çalışmasıyla,  fragmansa bizi sevindirdi. Net bir hikaye var gibi duruyor ve bu bize yeter.
 Aquaman HD İzle Hakkında
Infinity War’da solo filmlerin yönetmenlerinin karakterleri üzerinde biraz da olsa söz sahibi olduğunu öğrenmiştik. Aquaman’in flashback sahneleri dışında Justice Leauge’den sonra geçiyor. Aquaman HD izle fragmanın başında Artur Curry’nin annesi ve babasının tanıştığını görüyoruz. Artur Curry babası deniz feneri bekçisi, annesi ise Atlantis'in kraliçesi bir gün Curry’nin babası kraliçeyi kurtarıyor sonra da çocukları oluyor. Aquaman HD izle filminde Aquaman Atlantis e karşı önyargılı olacak. Bunun en büyük sebebi şu; anladığımız kadarıyla Atlantisliler kraliçelerini aramaya gelecekler ve kadını yeryüzünde mutlu mesut bir şekilde bulduklarında üzülecekler. Sonra  kadını kaçırıp öldürecekler.

Aquaman  HD izle filminde bir  sahnede Harry,  Arthur’un  balıklarla konuşabildiğini fark ediyor ve sahne cidden havalı duruyor. Bu arada Batman de Justice League Aquaman’ aynı şeyi söylemişti. Zaten Ben Afleck’in Batman'in kötü ilkokul çocuklarından farkı yok.  Çünkü bu üç günde neredeyse aynı anda çekildi film de adamımız tahta geçmeye ve okyanus çok kirlendi için yeryüzüne saldırmayı planlayan kral kardeşini durdurmaya çalışacak. Filmdeki gibi tahtı ele geçirme sahnemiz bile var.

Aquaman filmindeki karakterlerin amacı ise Atlantis'in ilk mızrağını bulmak olacak. Bunu bulan kral olacağı için herkes bir yarışma haline girecek. Mera arkadaşımız çizgi romanlarda Aquaman’in  sevgilisi olsa da bu filmde bunları pek görmeyeceğiz. Yönetmene göre romantik bir çift değil de birbirine denk iki güçlü insan izleyeceğiz. Bu arada Meran’ın suyu istediği gibi kontrol edebilme gücü var. Bir sahnede Aquaman’in kardeşi sırf varlığından rahatsız olduğu için adama ve babasına küçük bir tsunami yolluyor. Büyük ihtimalle su bükücü Mera sayesinde kurtuluyorlar. Fragmanı devam edelim.

Normalde sırasız şekilde gördüğümüz sahnelerde,  deniz altında korsanlar var Aquaman’de denizaltını kaldırıyor ve sonra da içine giriyor buradaki korsanlardan biride garip görünüşlü kötü adama dönüşecek. Kostümü hem denizde hem de yeryüzünde kullanılabiliyor. Neyse burada savaşanlar trenchler ve diğerleri. Trenclerin gözlerine  daha dikkatli bakarsanız gözlerinin olmadığını görebilirsiniz. Bunun sebebi adamların denizin çok derinde olması denilene göre normal balık adamlar o kadar derine dayanamıyormuş.  Aquaman hakkında söyleyeceğimiz şeyler Şimdilik bu kadar. Aquaman filmi gayet normal ve iyi bir film olacakmış gibi duruyor.
 Aquaman Kimdir?
DC’nin  ana karakterlerinden birisi olan Aquaman ve yakın zamanda vizyona girecek olan Aquaman  HD izle filminden bahsedelim. Aquaman'in annesi Atlanna ve babası ise bir fener bekçisidir. Fiziksel gücü Superman kadar çoktur.  Vücudu çok dayanıklıdır su canlılarına hükmedebilir. Su altında çok hızlı hareket eder ve en güçlü silahı mızrağıdır.

Rivayete göre Atlantis’te tek sarışın olduğu için buradan kovulmuştur ve karada yaşamaktadır. DC sinematik evreni bilemiyoruz  fakat normalde Aquaman her saatte bir kere mutlaka suya girmek zorundadır. Yoksa ölür. Tabii sinematik evrende bunu böyle işlememiş olabilirler. Yakın zamanda filmi çıkacak bu karakteri Jason Momoa canlandırmaktadır. Game of Thrones dizisinin Drago’su olduktan sonra DC ile anlaşan ünlü oyuncu ilk kez Adalet Birliği filminde Aquaman olarak kameraların karşısına geçmiştir. Yakın zamanda vizyona girecek Aquaman filminde karakterimiz Orm isimli kardeşiyle çatışacağa benziyor. Aquaman'nin aynı babadan olma kardeşi fakat Atlantis ona az gelmiş olacak ki suyun üstündeki Dünya’ya savaş açma kararı almış. Aquaman bunu duyunca engel olmak isteyecek ve bunun için yapabileceği tek şey ise Atlantis’teki hakkını isteyerek kral olmaktır.

DC için çok önemli bir karakter olan Aquaman, ilk olarak 1940 yılında çizgi romanlarda gözüktü. 2. Dünya Savaşı nedeniyle o zamanlar denizaltılar ve gemileriyle savaşıyordu. Daha sonrasında popülerliğini kaybetti. DC filmde karizmatik bir oyuncu ile karakteri yeniden popüler hale getirmeye çalışıyor diyebiliriz. 28 Aralık 2018 tarihinde vizyona girecek Aquaman filmi için şimdiden heyecanlıyız desek yalan olmaz.
Aquaman Geçmişi Hakkıda Bilgiler
Artur Curry   çizgi roman dünyasına 1941 yılında Wonder Woman yaratıldığı senede katılmıştır. İlk kez More Fun Comics  Kasım’da yayınlanan 73. sayısında görmüştük.  Bu karakterin yaratıcıları yine DC evrenin pek çok karakterini şekillendiren Paul Norris ve Mort Weisinger.  Peki, Artur Curry güçlerini nereden kazandı? Babasından almıştır.

Annesi küçük yaşta ölmüş olan ve babası bir deniz kaşifi olan Arthur Curry’nin  babası denizlerde yaptığı uzun yolculuklar sonucunda Atlantis’i  keşfeder ve oradaki bir karaya yerleşir ve nedense Atlantislilerde buna hiç ses çıkartmaz. Bundan sonrasında da engin Atlantis kütüphanelerinden denizin kudretli bilgilerine hakim olan babası da denizi kontrol etme, üstün dayanıklılık ve su canlıları ile konuşma gibi güçler kazanır ve bu canlıların güçlerini de oğlu Artur Curry’e öğretir. Her ne kadar ilk yaratılışı  böyle olsa da zamanda kendisi babası Deniz Feneri bekçisi ve annesi Atlantisli olan hibrid bir  karaktere dönüşmüştür.

İlk başlarda 1940'lı yıllarda Nazi denizaltıları ve Japonlarla savaşan karakterimiz zamanla politik bir figüre dönüşmüş ve açıkçası Atlantis’e bir şey olmadığı sürece bana pek dokunmayın tarzı bir havaya bürünmüştür.  Peki ya dediğimiz gibi güçleri nelerdir. Güçlerinden  bahsettik. En meşhuru balıklarla konuşmasıdır. Hatta yıllarca pek çok çizgi filmde yunuslarla yüzüyor. Amma velakin ilerleyen yıllarda özellikleri Jason Momoa,  Aquaman olmasıyla artık genç kızlarımıza Aquaman’i gördükçe halay çekmeye başlamışlardır.
Aquamanin Özellikleri ve Güçleri Nelerdir?
DC, Marvel’a göre biraz daha soğuk ve karanlık bir atmosfere sahip olmuştur ve neşeli karakterler oldukça azdır.  DC’nin  ikonik  ve espirili karakterleri arasında olan Atlantis tahtı sahibi Aquaman HD izle geçtiğimiz haftalarda vizyona giren Justice Leauge  filminde karşımıza çıktı. Kendisini Jason Momoa  canlandırdı. Filmde az görmüş olsak da epey bir sevdik Atlantis'in prensini.

Telepati yoluyla balıklarla konuşabilmek, balinaların yardımıyla tsunami oluşturabilme, köpek balıklarını sörf tahtası gibi kullanma Aquaman’in  yeteneklerinden sadece bazıları.  Su altında o kadar hızlı ki suyun yüzeyinden 19 kilometre yüksekliğe kadar sıçrayabilir.  Aman kimliğim gizli kalsın derdi de yok. Batman ya da Superman'in aksine kan dökmekten çekinmeyen bir yapısı var. Kral olduğu için de arkasında kapı gibi ordusu var.

Aquaman’ın biricik karısı Mera sadece Atlantis’in kraliçesi değil neredeyse Aquaman kadar güçlü bir savaşçı. İkili birlikte çizgi roman dünyasının en güçlü ve belki de en dürüst çifti. Öyle ki Atlantis için birçok defa birlikte mücadele etmişlikleri var. Aquaman diğer süper kahramanlar gibi kötü adamlar ile savaşmakla kalmamış aynı zamanda devasa deniz canavarları ile de mücadele  etmiş. Yetmemiş okyanusun dibinde bulunan boyutlar arası geçitten gelen kötü yaratıklarla da çarpmıştır. Aquaman’in  hayatındaki en büyük trajedisi Mera’dan olan oğlunu kaybetmesidir.  Gerçi oğlunu öldüren düşmanını piranalara yem  yaparak intikamını almıştır. Ancak Evliliği de bitmiştir.

  Aquaman’ in Trident of Neptün adında silahı görünüş itibariyle Poseidon mızrağına benzer. Muazzam özellikleri vardır. Su ve havayı Manipüle edebilir . Yıldırımlar yaratabilir ve hatta güç kalkanları da oluşturabilir.  Aquaman’in  solo filmi olan Aquaman  HD İzle içinse 28 Aralık 2018 e kadar beklememiz gerekiyor.

 

 

Benzer Filmler

error: Content is protected !!

Full HD Filmlerin Tek Adresi | Rahatfilmizle.com